Neony – jaki jest czas wykonania?

Neony – jaki jest czas wykonania?

Dlaczego jedne neony wykonuje się w ciągu kilku dni, a na wyprodukowanie innych trzeba poczekać znacznie dłużej? Jakie są podstawowe terminy w pracy projektanta reklam neonowych oraz formierów? Zobaczcie od kulis, jak wiele nakładu pracy wymaga stworzenie napisu neonowego w celach komercyjnych lub artystycznych.

Producent neonów – terminologia

Głównym pojęciem, na które warto zwrócić uwagę przy nawiązaniu współpracy z firmą Arneon.com – są odsadki. To nazwa określająca zjawisko skierowania rurki neonowej w stosunku do kierunku prowadzenia, aby została zachowana ciągłość pracy całego systemu. Odsadki są bardzo pomocne, jeśli pod napisy neonowe wykorzystujemy mniejsze litery. Nie bez znaczenia jest tutaj także znaczne obniżenie kosztów robocizny. Odsadki kieruje się przez trzy płaszczyzny – dolną, górną oraz boczną.

Neony – jak produkuje się rurki?

Każdy producent napisów neonowych dzieli proces tworzenia rurek neonowych na kilka części. Na początku projektuje się je w popularnych programach graficznych. Kolejnym etapem jest formowanie. Potem czas na luminoforowanie wraz z wtapianiem elektrod. Kończymy na pompowaniu oraz wyżarzaniu. Zdecydowana większość tych etapów jest możliwa do pokonania w krótkim czasie.

Producent neonów prowadzący pełen cykl produkcyjny jest w stanie większość pożądanych czynności pokonać w ciągu kilku godzin. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że końcowy etap produkcji neonu w postaci wyżarzania to zabieg pochłaniający czas liczony nawet do stu godzin. W tym czasie dopala się rurki neonowe przy zastosowaniu określonych transformatorów. To warunek, aby zaprojektowane napisy neonowe po uruchomieniu zaczęły świecić optymalnie mocnym światłem. Technika tak okazuje się również bardzo pomocna w sytuacji, kiedy producent neonów chce wyeliminować wszelkie wady produkcyjne. Reklama neonowa najlepiej wygląda, jeśli nie ma w niej obecnych żadnych mikropęknięć oraz zarysowań.

Reklama neonowa – jaki kolor wybrać?

Producent napisów neonowych nowej generacji – Arneon.com sugeruje, że optymalną widoczność zapewnia światło białe, a najsłabszą – czarne, ale nie ma to większego znaczenia, ponieważ z przyczyn naturalnych nie mamy możliwości korzystania z takiego rozwiązania. Im ciemniejszy kolor – tym mniej widzialny strumień światła.

Istnieje specjalnie określony ranking świateł neonowych – od najjaśniejszego do najciemniejszego. To pomocna sugestia w sytuacji, kiedy planujemy zaprojektować własną reklamę neonową od podstaw. Zaczyna się zatem od odcieni żółtego, pomarańczowego, czerwonego, poprzez niebieski oraz zielony. Kolor światła emitowanego to jedno, a rozmiar liter pod napisy neonowe to drugie. Napisy neonowe z większymi literami robią większe wrażenie, niż mniejsze odpowiedniki, nawet z bardziej dopracowanymi szczegółami.

Wielkość liter ma ogromne znaczenie dla siły rażenia komunikatu, który ma przyciągnąć potencjalnego odbiorcę. Czas wykonania neonu w Arneon.com, mimo obowiązkowych restrykcji w cyklu produkcyjnym, w trosce o zadowolenie Klientów – redukuje się do minimum.