Reklama neonowa to już właściwie oddzielna dziedzina sztuki użytkowej. Renomowany producent neonów z dwudziestoletnim stażem – Arneon.com – w swojej ofercie przedstawia wiele rozwiązań, dostosowanych nawet do najbardziej kreatywnych wymagań Klientów. W jaki sposób możemy podzielić neony, by w pełni odkryć ich przeznaczenie oraz sklasyfikować pod kątem użytkowym?
Reklama neonowa classic
Szklane neony obecne są w publicznej przestrzeni już od ponad 100 lat. Dla zmniejszenia kosztów produkcji można szkło zastąpić wysokiej jakości tworzywem, stanowiącym jego imitację. Rurki neonowe stosowane przy projektach mogą mieć różne średnice oraz kolory. Gięcie liter o zróżnicowanych czcionkach nie stanowi najmniejszego problemu. Niezależnie od zmieniających się mód – takie napisy neonowe stanowią wyznacznik elegancji i nowoczesności.
Neony dla domu
Popularny producent napisów neonowych poleca swoje produkty nie tylko na użytek komercyjny. Dziś unikane i oryginalnie zaprojektowane neony stać się mogą ozdobą domowego salonu, kuchni lub pokoju młodzieżowego. Neony to nie tylko napisy, ale również znaki oraz symbole zyskujące na atrakcyjności dzięki odpowiednio dopasowanemu oświetleniu. Ręcznie wygięte rurki koją łagodnym światłem, przy okazji zdobiąc dowolnie wybrany fragment domu. Producent neonów zadba o to, by przewody i łączenia w żadnym stopniu nie wpłynęły na estetykę wnętrza.
Napisy neonowe i znaki artystyczne
Neony o charakterze artystycznym marki Arneon.com zachwycą wszystkich, którzy cenią połączenie jakości światła neonowego z techniką 2D i 3D. Projektant tworzący realizacje bezpośrednio we współpracy ze szklarzami może liczyć na unikalną i niezawodną jakość. Wiele neonów powstałych pod okiem specjalistów z Arneon.com odnalazło swoje miejsce w instytucjach na co dzień związanych ze środowiskiem szeroko pojmowanej sztuki, szkołach artystycznych, klubach i galeriach.
Neony o charakterze architektonicznym
Na neony wykorzystuje się rurki o zróżnicowanej objętości i stopniu wytrzymałości. Te najbardziej wytrzymałe stały się trzonem projektów, z których korzysta dziś dział architektury. Możliwość montażu oraz łączenia ze sobą poszczególnych modułów bez konieczności stosowania dodatkowego stelażu jeszcze bardziej wpłynęły na wzrost zainteresowania neonami futurystycznymi, dzięki którym można np. podświetlać ściany i sufity, tworzyć osobne lampy lub zaaranżować oświetlenie konturowe.
Reklama neonowa w formie panelu
Ciągle poszukujący nowych rozwiązań producent napisów neonowych stawia na inwestowanie w zmienność formy. Napisy neonowe można stworzyć w formie energooszczędnych paneli. Wykonane są one z frezowanych płyt kompozytowych. Moduły LED emitują światło w formie wklęsłej lub wypukłej – w zależności od oczekiwań Klienta. Na uwagę zasługują także kasetony świetlne. Taka reklama neonowa może mieć kształt prostokąta lub koła, świeci całą powierzchnią. Grafika umieszczona jest w płaskiej formie, a projekt umieszczony w bokach aluminiowych również zasilany LEDowo.