Reklama neonowa – na czym polega hartowanie neonu?

Reklama neonowa – na czym polega hartowanie neonu?

Aby napisy neonowe zachwycały nas swoimi dopracowanymi detalami, blaskiem światła oraz niebanalną formą – muszą przejść długą drogę od fazy typowo projektowej aż do efektu finalnego. Jak projektuje się neony, by zachowały na wiele lat wytrzymałość oraz odporność na wysoką temperaturę? Jak zabezpieczona powinna być reklama neonowa, by nie szkodziły jej żadne czynniki zewnętrzne? Sprawdźcie, co na ten temat ma do powiedzenia producent napisów neonowych Arneon.com!

Neony – hartowanie w pracowni formierskiej

Napisy neonowe jako projekt zachowane zostają w skali 1:1 i w takiej też postaci przekazywane są do pracowni formierskiej. Jest to miejsce, gdzie dopracowuje się wszystkie detale w najprostszych szczegółach. Działania w pracowni formierskiej wymagają niezwykłej dokładności i precyzji. Głównym narzędziem, jakie stosuje producent neonów w tym miejscu są palniki nagrzane do bardzo wysokich temperatur. W takich warunkach neony nabierają wyrazu, ponieważ rurki poddawane są specyficznej obróbce cieplnej. Należy docenić technikę, w której hartowane są neony, ponieważ w całości opiera się ona na pracy dłońmi. Reklama neonowa jak najbardziej zaliczać się może do jednej z odmian rękodzieła artystycznego.

Napisy neonowe – podłączanie

Aby zaprojektowane i stworzone w pracowni formierskiej neony zaczęły działać, trzeba zadbać o właściwe podłączenie elektrod. Zanim gotowa już forma trafi do rąk Klienta, należy ją we właściwy sposób przetestować. Wytrzymałość badana jest więc w warunkach próżniowych. Kolejny krok to zabiegi hartowania. W tej sytuacji napisy neonowe przyjmują prąd, przez który wewnątrz dochodzi do powstania plazmy. Jest ona rozgrzana do temperatury, która sięga nawet 300 stopni! W ten właśnie sposób producent neonów przeprowadza etap hartowania, po którym giną wszelkie ślady fabrycznego zanieczyszczenia na powierzchniach szklanych rurek.

Reklama neonowa – wypełnienie

Na ostatnim etapie produkcji neony wypełnia się wybranym gazem. Każdy producent napisów neonowych zazwyczaj oferuje do wyboru kilka rodzajów gazów do wypełnienia. Cała konstrukcja zostaje zamknięta hermetycznie. Tworzona reklama neonowa musi jeszcze zaliczyć malarnię. Dopasowuje się dla niej odpowiedni stelaż, aby mogła zachować stabilność. Jakość testuje się właściwie do ostatnich chwil produkcji i łączenia poszczególnych elementów.

Producent neonów i jego eksperymenty

Producent neonów eksperymentuje z różnymi wartościami napięcia prądu. Sprawdza się, czy prezentowana forma światła i jego nasycenie jest w pełni odpowiednie i bezpieczne. Czy rurki szklane nie pękają pod wpływem wysokich temperatur? Czy kolory zawarte w reklamie neonowej są dokładnie takie same jak zażyczył sobie tego Klient? Po zagwarantowaniu wysokiej jakości produktu przez specjalistów Arneon.com napisy neonowe w finalnej formie trafiają wreszcie do rąk Klientów. Dalsze prace montażowe, wybór miejsca na ekspozycję neonów to już temat na kolejne spotkanie. Tutaj także trzeba rozwinąć zasoby kreatywności, szukając sprawdzonych metod, by reklama neonowa odnalazła się w każdych warunkach.