Reklama neonowa – na czym polega dobre projektowanie?

Reklama neonowa – na czym polega dobre projektowanie?

Każdą realizację projektową poprzedzić powinien gruntowny research i to nie tylko od strony firmy produkującej neony. Znacznie łatwiej i szybciej współpracuje się z Klientami, którzy już od samego początku mają sprecyzowane oczekiwania co do tego, jak reklama neonowa ma wyglądać. Producent neonów ma za zadanie sprecyzować wszystkie pomysły, by stały się realne do wykonania oraz opracować od strony technicznej i estetycznej. Grupa pasjonatów ze strony Arneon.com zapewnia kompleksową obsługę na każdym etapie tworzenia projektu neonu.

Wybieramy neony

Klientowi już na samym początku warto wyjaśnić zasadnicze różnice między neonami klasycznymi, gazowymi, a neonami opracowanymi na bazie światła LEDowego. Ważne jest także sprecyzowanie, czy projektowana reklama neonowa ma być przeznaczona jedynie do użytku zewnętrznego czy też wewnątrz obiektu. Później mamy przed sobą żmudne etapy pracy, podczas której w warunkach termicznych uformowane są neonowe rurki ze szkła, dzięki którym uzyskuje się oczekiwaną formę wizualną, przyciągającą uwagę i zachwycającą kształtami oraz emisją barw. Decydując się na neony LEDowe, każdy Klient powinien mieć świadomy, że za tego typu rozwiązania producent napisów neonowych określi nieco wyższy kosztorys projektu, aniżeli w przypadku neonów gazowych.

Gotowe pomysły na neony czy własny projekt?

Najciekawsza reklama neonowa pojawia się wtedy, gdy projekt stanowi fuzję pomysłów Klientów oraz wykonawcy. Firma Arneon.com do każdego zamówienia na napisy neonowe podchodzi bardzo indywidualnie, w pierwszej kolejności biorąc pod uwagę takie czynniki jak np. sektor prowadzonej działalności, znak firmowy, dotychczas stosowane czcionki w drukowanych materiałach reklamowych. Nawet, jeśli własny projekt jest jeszcze niedopracowany i wykonany raczej amatorskimi metodami, warto przedstawić go profesjonalistom ze strony Arneon.com. Po naniesieniu poprawek, uwagach i wspólnych konsultacjach można być pewnym, że nawet najskromniejszy projekt finalnie zachwyci elegancją.

Napisy neonowe – jak szukać inspiracji?

Jeśli interesuje nas reklama neonowa o długim czasie zastosowania, lepiej od razu postawić na dobry jakościowo projekt, w którym nie będzie żadnych półśrodków i najtańszych rodzajów rurek, które przestaną działać po kilku miesiącach. Na początek bardzo ważny jest wybór kroju pisma, który w znacznym stopniu pokrywać się będzie z profilem naszej działalności. To oczywiste, że inna czcionka pasować będzie pod neony reklamujące firmę z branży nieruchomości, a inna sklep nocny z alkoholami.

Wiele szablonów graficznych, zarówno w formie liter, ustawienia grafiki oraz znaków znajdziemy w Internecie. To bardzo przydatna pomoc zwłaszcza, jeśli stale narzekamy na brak zmysłu plastycznego. W początkowej fazie projektu reklama neonowa może zostać rozrysowana zwyczajnie na kartce. Posiadacze tabletów z opcją grafiki mogą stworzyć projekt wirtualny, który pod okiem specjalistów z Arneon.com może być poddawany dalszym obróbkom. Dalsze etapy pracy to kontakt z grafikami oraz formierami szkła.