Reklama neonowa – najważniejsze fakty

Reklama neonowa – najważniejsze fakty

Przystępując do współpracy z firmą Arneon.com, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi projektowania oraz produkcji neonów. Neony mogą mieć różne średnice i kolory. Co trzeba wiedzieć, by stworzyć dobry projekt neonu?

Jakiej średnicy neony może stworzyć producent napisów neonowych?

Pod napisy neonowe stosuje się charakterystyczne rurki, których średnica zaczyna się od 6 mm. Można korzystać także z rurek o średnicy 20 – 25 mm. Grubość ścianek w rurkach jest zazwyczaj taka sama i wynosi około 1 mm. To, jakiej grubości rurki pod reklamę neonową zostaną nam zaproponowane, zależy od producenta. Ścianki o średnicach od 8 do 18 mm są łatwo dostępne na rynku, łatwo się je formuje, wykorzystując w projektach neonów różnego typu.

Producent neonów – czym są systemy neonowe?

Wykorzystywane również przez projektantów Arneon.com rurki przed rozpoczęciem procesu formowania mogą mieć długość 1,5 metra, często stosuje się też nieco krótsze rozwiązania. Długość rurek sięgać może nawet 3 m. Najkorzystniejszą opcją jest system neonowy na 1,5 m długości. Tutaj dokładnie wykorzystuje się cały zasób materiału, oszczędzając także na czasie produkcji. Dodatkową zaletę stanowi łatwe dostosowanie do warunków mobilnych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dla lepszego efektu napisy neonowe oparte były na większych systemach. W tej sytuacji trzeba wziąć jeszcze pod uwagę techniki spawalnicze, co nie zawsze obraca się na korzyść, bo widoczne ślady spawu w projekcie nie prezentują się zbyt estetycznie. Przy projektach spawanych rurki częściej pękają – powinni pamiętać o tym wszyscy poszukujący nietypowych metod na napisy neonowe.

Producent napisów neonowych – ekonomia

Sprawdzając ofertę od strony cenowej, którą przygotował dla nas producent neonów, powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę na to, że im krótszy system neonowy, tym większa będzie jego cena.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż, krótsze rurki liczy się jakie systemy, ponieważ w ich formowanie trzeba włożyć tyle samo energii, co w ich dłuższe odpowiedniki. Do tego dochodzi jeszcze zwiększony zasób zasilaczy, dzięki którym neon o mniej typowych rozmiarach ma spełniać swoje funkcje. Aby powstała efektowna reklama neonowa, dopasowana rurka musi zostać wygięta ręcznie przy intensywnym płomieniu ognia, który emitują specjalne palniki gazowe. W pracy formiera wykorzystuje się zarówno różne palniki jak i różne typy gazów.

Cena neonów uzależniona jest od wielu czynników – długości rurek, oprawy dodatkowych elementów niezasilanych oraz dopasowania całego systemu montażowego, dobrania stelażu, mobilnej lub statycznej podstawy.

Reklama neonowa jako system

System stanowi już jedna specjalnie uformowana rurka neonowa. Z obu stron powinny się znajdować charakterystyczne elektrody. W zależności od stopnia skomplikowania projektu producent neonów może tworzyć całość z pojedynczych systemów literniczych lub osadzić wszystko w jednej kompozycji na podstawie jednej wyginanej rurki.

Małe neony można bez problemu stworzyć z pojedynczej rurki. Większe, z dodatkowym wykorzystaniem znaku firmowego lub innej grafiki podświetlanej, wymagają odpowiedniego podziału na kilka systemów, które po ostatecznym skomponowaniu stworzą jedną, unikalną całość.