Napisy neonowe – eksperymentowanie z kolorami

Napisy neonowe – eksperymentowanie z kolorami

Współcześnie projektowana reklama neonowa bierze pod uwagę wszystkie możliwe odcienie kolorystyczne w doborze materiału. Im ciekawsze połączenie kolorów w napisach neonowych – tym lepszy efekt wizualny, a tym samym rozpoznawalność nazwy oraz znaku. Również firma Arneon.com, tworząc oryginalne realizacje neonowe, wykorzystuje kilka rodzajów rurek neonowych. Sprawdźcie jakie!

Kolorowe neony

W podstawowy sposób podzielić możemy rurki neonowe na przezroczyste i kolorowe. Do grupy przezroczystych zaliczymy neony sodowe, ołowiowe i żaroodporne. Napisy neonowe w kolorze mogą mieć strukturę matową lub bardziej przejrzystą. Producent neonów każdą z projektowanych propozycji zabezpiecza warstwą luminoforu. W ten sposób przy zastosowaniu szkła przezroczystego można liczyć na to, że w stanie spoczynku będzie posiadało odcień mlecznej bieli.

Reklama neonowa – otrzymywanie koloru w praktyce

Wszystkie neony tworzone pod znakiem firmowym Arneon.com zyskują kolory poprzez wypełenienie rurek specjalnymi gazami szlachetnymi. Kiedy przez rurki przepływa prąd – naturalnie pojawia się światło. Najczęściej do produkcji reklam neonowych wykorzystuje się naturalnie neon (Ne), a także mieszanki neonu z argonem (Ar/Ne). Neon w postaci klasycznej ma zawsze odcień pomiędzy pomarańczowym, a czerwonym. Argonowi zawdzięczamy z kolei barwę jasnego błękitu. Aby światło w napisie neonowym było intensywne i zauważalne – konieczne jest zastosowanie dodatkowego pierwiastka. Wykorzystuje się więc niewielką ilość rtęci.

Producent neonów w pracy nad neonem

Jeśli w pracy projektowej producent napisów neonowych postawi tylko na rurki ze szkła przezroczystego, może otrzymać światło o odcieniu czerwieni lub też błękitne. Jeśli chcemy otrzymać więcej rodzajów kolorów, do środka rurek musi trafić solidna warstwa luminoforu. Łącząc się z argonem czy neonem wytwarza szerszą paletę kolorów.

Firma Arneon.com posiada bogate doświadczenie w wykorzystywaniu przy realizacji projektów rurek neonowych w całości wykonanych z kolorowego szkła. W ten oto sposób napisy neonowe nawet w stanie spoczynku mogą prezentować się nad wyraz elegancko i nietuzinkowo. Jeśli barwa rurki jest inna, niż barwa emitowanego światła, możemy być świadkami zaobserwowania ciekawego zjawiska mieszania się kolorów. Żółte rurki zaświecą się na zielono, jeżeli zastosujemy argon. Wykorzystywany do pokrywania warstw luminofor może wywołać nawet kilkukrotne mieszanie kolorów. Syntezie podlegają zarówno szkło, gaz jak i sam luminofor. Dzięki temu każdy kolor pod napisy neonowe jest możliwy do wytworzenia i aranżacji w opracowywanej kompozycji.

Producent napisów neonowych i jego budżety

Firma Arneon.com budżet projektowy opracowuje na początkowym etapie współpracy z Klientami. To niezwykle istotne, aby na dalszych szczeblach współpracy uniknąć nieporozumień i niedomówień dotyczących finansów. Wykonywany jest szczegółowy kosztorys zakupu i montażu rurek neonowych, stosowanego gazu oraz wszystkich pozostałych szczegółów, dzięki którym reklama neonowa zdobywa wymaganą formę i staje się częścią publicznej przestrzeni.